GSM automatizace

GSM síť je v oblasti bezpečnostních systémů využívána nejen k přenosu informací o poplachu a dalších souvisejících podrobností, ale též pro automatizaci - ovládání spotřebičů a zařízení, signalizace stavů poplachových kontaktů, poruchových stavů, atd. GSM zařízení, poskytující tyto služby, instalujeme především  v místech, kde není k dispozici jiná komunikační linka a zároveň jsou kladeny vysoké nároky na spolehlivost přenosu informací, zálohování provozu při výpadku napájení apod.


Příklady nejčastějších případů využití:
 • ovládání topení prostřednictvím GSM sítě
 • ovládání čerpadla zavlažování na chatách či chalupách
 • ovládání žaluzií
 • signalizace poruchy tepelného či jakéhokoli provozně důležitého čerpadla
 • signalizace výpadku el. energie (v provozech s nutností včasné informace správce o této skutečnosti - zavlažovací systémy, chovy hospodářských zvířat, drůbežárny, výrobní linky či jednotlivá zařízení atd.)
 • signalizace nebezpečí zatopení v zátopových oblastech (sledování stanovené úrovně hladiny)
 • a mnoho dalších .....
Máte-li zájem o řešení jakéhokoli z uvedených příkladů nebo jste nenašli popis řešení svého problému či požadavku, obraťte se na nás. Budeme se snažit najít vhodné řešení. Využijte kontaktní formulář nebo napište svůj požadavek přímo na e-mail elsystemy@pavelvaverka.cz. Budeme Vás během 24 hodin kontaktovat.
     

GD-04 DAVID - GSM ovládač a hlásič

GD-04 DAVID je univerzální GSM ovládač a hlásič. Poskytuje 2 výstupní silová relé a 4 vstupní svorky. Toto zařízení je našimi zákazníky velice oblíbeno pro svoji univerzálnost, funkcionalitu a velice příznivou cenu.
 
 • Automatické odeslání SMS zprávy při sepnutí (anebo rozepnutí) vstupu se svorkou GND. Každé vstupní svorce (A až D) lze nastavit texty hlášení a až 8 telefonních čísel, na která se událost reportuje. Textové hlášení může být navíc zdůrazněno následným zavoláním telefonů, na které byly SMS odeslány.
 • Vypínač ovládaný SMS zprávami. Pro zapnutí a vypnutí každého kontaktu si můžete nastavit své vlastní texty.
 • Časový spínač, který můžete aktivovat na dálku mobilním telefonem (dobu sepnutí lze nastavit od 1 s do 10 hodin).
 • Relé spínané prozvoněním z telefonu. Každému relé lze nastavit až 50 telefonních čísel, na která bude reagovat. Ovládání prozvoněním je v GSM síti zdarma (zařízení příchozí hovor nezvedne, pouze sleduje, kdo volá, a pokud je to oprávněné číslo, aktivuje při prvním zazvonění relé). To se hodí např. pro otevírání parkovacích závor, automatických bran apod.
 • Relé spínané prozvoněním z telefonu s omezeným počtem použití. Při zadání oprávněného čísla lze nastavit limit a po jeho překročení zařízení volání z tohoto čísla ignoruje. To se hodí např. pro předplatné určité služby (např. počet použití parkoviště apod.). Další přístup může správce povolit dálkově (SMS příkazem).
 

Zálohovací modul

Díky zálohovacímu modulu může GD-04 fungovat cca 12 až 24 hodin bez externího napájení. Toto je v případě signalizace poruchových stavů, kdy dojde k výpadku el. energie, základním požadavkem.
 

DTMF modul

S tímto modulem lze ovládat výstupní relé tak, že Davidovi zavoláte, počkáte až hovor zvedne a pak zadáte číselný kód pro zapnutí nebo vypnutí příslušného relé.
 

Radiový modul

Umožňuje aktivovat vstupy (A až D) pomocí bezdrátových tlačítek a detektorů řady Oasis. Umožňuje také předávat stav výstupních relé Davida (X a Y) na bezdrátové přijímače UC a AC řady Oasis. Bezdrátovými tlačítky řady RC-8x lze také lokálně ovládat relé X a Y v Davidovi (tzn. že připojený spotřebič lze ovládat jak mobilem, tak i dálkovým ovládačem). Ve spolupráci s bezdrátovými termostaty řady TP-8x lze řídit topení (lokálně ale též dálkově mobilním telefonem).

Více informací o vstupních a přístupových systémech:

Přístupové systémy
Vstupní systémy GSM automatizace
autonomní sběrnicové domácí telefony videotelefony telefonní vrátníky signalizace a monitoring